Modernized by               

Czym jest Anagram?

Anagram to modyfikacja przedstawiające moją wizję idealnego addona. Znajdziecie tu wiele nowych miejsc w starych światach, nowe światy, wiele nowych rozbudowanych zadań i wątków. System bossów (Jeśli ugadam się z twórcą Alternatywnego Balansu, to spytam się, czy nie zrobi mi skryptu, który zmienia wygląd pasków HP bossów). Nowe historie i zmiana zakończenia. Planowane dodanie dodatkowych trzech rozdziałów już na Myrtanie lub na wyspie, na której się rozbijemy. Do tego wszystkiego dojdzie dobrej jakości dubbing, gdzie będzie to pierwszy polski addon z Dubbingiem.

 


Na jakiej zasadzie jest tworzona Modyfikacja?

Mod ma być idealnym addonem, więc oprócz naszych pomysłów, będziemy też dodawać pomysły od fanów gothica, aby każdy dał do tego moda coś od siebie. Postaramy się skontaktować z jak największą ilością teamów i wypytamy ich o to, jak widzą idealnego addona.

 


Co zamierzacie dodać do tego Addona?

W Addonie będzie ogrom nowych zadań, część napisanych przez naszych scenarzystów a część przez fanów i innych modderów, dodamy sporą ilość NPC, gdzie każdy z nich nie będzie częścią, tylko jednego zadania. Postaramy się, aby każdy nowy, jak i stary NPC, był związany z co najmniej dwoma rozwiniętymi zadaniami. Zamierzamy dodać także wiele nowych, jak i starych lokacji i w każdej będzie coś do zrobienia. Dodamy wiele nowych artykułów spożywczych, wiele mieczy i pancerzy, nowe rośliny i drzewa, zmienione AI przeciwników, system bosów, nowe gildie główne, jak i poboczne, planowane 3 zakończenia, które będą zależeć od twoich wyborów. Planujemy też dodać nowe tekstury, nowe łuki i kusze, nowe animacje, więcej broni do wykucia u Harada. Jak już do tego doszliśmy, to wypunktujmy zmiany, jakie będą wprowadzone u Mistrzów w mieście:

- Harad:
Teraz Harad będzie uczył około dwudziestu ostrzy jednoręcznych i dwudziestu ostrzy dwuręcznych, gdzie na dwuręczne będą potrzebne 2 stalowe pręty bądź 3 w zależności od długości ostrza i jego skomplikowanie.

- Bosper:
Na każdej leśnej mapie będzie można znaleźć gałązki, które będą potrzebne do tworzenia łuków. Cięciwy do łuków można będzie kupować w nieskończoność od specjalnego rzemieślnika, który mieszka w lesie niedaleko miasta i farmy Lobarta, gdyż ma tam dostęp do odpowiednich roślin. Gdy już mamy potrzebne rzeczy, to Bosper będzie nas uczył wyrobu łuków i kusz. Do łuków będziesz potrzebował gałązki oraz cięciwę, a do niektórych kusz dodatkowo ramę ze stali. Teraz bycie czeladnikiem u Bospera nabierze sensu, gdyż grając pod łucznika, będziemy mogli sobie zrobić łuk, tylko jeśli zostaniemy czeladnikiem Bospera. Tak jak u Harada, to co wytworzymy, czyli łuki i kusze, oddajemy Bosperowi za niezłą sumę.

- Mateo:
U Mateo będziemy mieć opcje nauki tworzenia zbroi. Nie jedna jego zbroja może okazać się lepsza niż tą, którą mamy na sobie. Tak samo, jak w przypadku Harada i Bospera, będziemy mogli sprzedawać Mateo wyrobione zbroje i będziemy dostawać za nie pieniądze. Aby Mateo nas zaczął uczyć tworzenia zbroi, będziemy musieli zdobyć dla niego pozwolenia na wyrób większej ilości zbroi, aby mieć pewność, że paladyni mu tego ponownie nie zarekwirują. W tym celu zwracamy się do Martina. Więcej spoilerować zadania z tym nie będę, aby nie zepsuć zabawy, gdy już mod wyjdzie.

- Constantino:
Zostając czeladnikiem Constantiono możemy nauczyć się od Vatrasa niezależnie od gildii, 3 kręgów magii, gdyż jako alchemik możemy poznać naturę magii, a jak wiemy, poznajemy jej naturę do 3 kręgu a potem już poznajemy jej tajniki oraz potężne czary. U constantina możemy sobie teraz ulepszać magicznie obronę np na ogień, obuchy, ukłucia itp, poprzez magiczne eliksiry. Tylko będąc czeladnikiem constantina mamy opcje nauki i tworzenia tych eliksirów. Constantino teraz będzie skupywał od nas nowe, rzadkie, niepotrzebne nam rośłiny, których będzie od groma na mapie, co daje możliwość zarobku u niego takiego samego stopnia jak u innych mistrzów.

- Thorben:
U Thorbena będziemy mieli możliwość wyrabiania ze stali: kłódek i wytrychów. Teraz mamy opcje nieskończonego skupu surowej stali u najemników, gdyż będą mieli kopalnie żelaza. W zależności od poziomu wyuczonego tworzenia kłódek tym lepsze będziemy wyrabiać i co za tym idzie, będą droższe i Thorben będzie dawał za nie więcej pieniędzy. Wytrychy też będziemy mogli sprzedawać Thorbenowi na takiej samej zasadzie jak kłódki, czyli daje nam więcej niż normalny Handlarz.


Dobra zakończyliśmy opowiadać o zmianach u mistrzów, więc przejdźmy teraz do zmian w gildiach:


- Najemnicy:
U najemników teraz będziemy mieli możliwość dołączenia do jednej z dwóch grup, Grupy Sylvia lub Grupy Lee, każda będzie miała swój profit.

Gdy będziemy w grupie Lee, to Bennet będzie nas uczył podstaw kowalstwa niezależnie od tego, kogo jesteśmy czeladnikiem w mieście, oraz będzie nam robił później zbroje łowcy smoków, Khaled będzie sprzedawał nam tylko miecze pod siłę i kusze, Thekla będzie nam sprzedawała 50 swoich gulaszy na rozdział, ale nie będą one tanie :P Jak i będzie nam sprzedawała w nieskończoność mocne piwo zwiększające manę jak zwykły eliksir many (Ale jak wypijemy go a dużo w krótkim odstępie czasu, to bezi będzie chodził jak pijany. Dar będzie nam sprzedawał co rozdział specyficzny skręt, który podwyższa losową statystykę o 10 (czyli np. siłę, zręczność, jakąś obronę, walkę 2h, 1h, czy dystansową, manę, inteligencję (jeśli się uda ją wprowadzić, to ją dodamy i będzie działała na zasadzie takim jak w returningu). Czyli dosłownie losową statystykę).

Będąc w grupie Sylwia Bennet nas nie będzie chciał uczyć kowalstwa, jak i nie będzie dla nas robił zbroi (wyjątkiem będzie okazja, gdzie wyciągamy go z kicia). Zbroje będzie nam robił od 2 rozdziału Wilk, gdyż dołączy do ludzi Sulvia, bo zaproponują mu pracę jako ich człowiek od zbroi, Jako człowiek Sylwia nie awansujesz na łowcę smoków, tylko na Łowcę Demonów (Gildia zalecana grając pod zręczność; tak, pomysł ukradłem z Alternatywnego Balansu, gdyż bardzo mi się on podobał, ale dałem go do innej gildii). Khaled będzie nam sprzedawał tylko łuki i Miecze/Bronie pod zręczność. Thekla nie sprzedaje nam gulaszów, a jak już chcemy gulasz, to za każdy z 5'ciu gulaszów w rozdziale, będzie nam przydzielała zadanie jakieś, bo nie lubi lidzi Sylwia i będzie trzeba się nabiegać, jeśli już chcemy od niej gulasz. A mocnego piwa Thekla nie będzie nam sprzedawała wogóle. Dar będzie nam dawał w tym przypadku lepszy skręt, który będzie dodawał +15 do losowej statystyki.

Jeśli chodzi o ogólną gildię najemników, to będzie dodane kilka zadań, w zależności, do której grupy dołączymy.

- Straż/Paladyni:
W tej frakcji zmieni się to, że będzie można się bardziej wczuć w strażnika. Zacznijmy od momentu, gdy zostajemy strażnikiem, dostaniemy zbroję zależnie od tego, pod co gramy, czyli pod siłę lub zręczność. Sama frakcja będzie się dzieliła na 2. Gdy gramy pod zręczność, to zostajemy Gwardzistą, a gdy gramy pod siłę, to Paladynem. Tu akurat dużo się między sobą nie różnią. Jedynie tym, że jeśli wybieramy zręczność, to Handlarz od paladynów sprzedaje nam bronie pod zręczność, a gdy gramy pod siłę, to sprzedaje pod siłę. Po zostaniu Paladynem/Gwardzistą i gdy jesteśmy czeladnikiem u Harada, to uczy nas on kucia magicznych mieczy z rudy (będzie ich około 5-10), też niezależnie od tego, u kogo jesteśmy czeladnikiem, uczy nas przekazywania energii z magicznej rudy do broni, bądź gdy jesteśmy paladynem runicznym, do runy, dzięki czemu nasza broń zyska obrażenia magiczne, a runa będzie miała ich więcej. Gdy jesteśmy już paladynem, mamy dostęp to zamkniętych podziemi miasta, gdzie są przechowywane różne legendarne zbroje, miecze i relikwie bojowników, którzy polegli w bitwach na wyspie Khorinis.

- Nowicjusz/Mag Ognia:
Najważniejszą rzeczą jest to, że teraz, by zostać nowicjuszem, nie musimy płacić, ani nie musimy przynosić owcy. Teraz, aby zostać nowicjuszem, będziemy musieli przejść po jednej próbie od każdego maga ognia. A wygląd próby ognia będzie zależeć od tego, w jaki sposób poradziłeś sobie z zadaniami od magów. Podczas jednej z paru form próby ognia, możemy wybrać drogę nekromancji i Klasztor zostanie spalony, a Magowie będą go odbudowywać przez 1 rozdział. Gdy nie obierzemy drogi nekromancji, to po wykonaniu próby ognia będziemy mieć szereg zadań jako mag, ale nie każde zadanie będziemy wykonywać sami, gdyż inni nowicjusze też będą ciężko pracować, by zostać magami i niektórzy będą ci podlegać. Zadania magów będą się wplatać w główną fabułę, czyli będziemy mogli je robić "Po drodze".

- Zielarz/Druid lub Strażnik Natury:
Nowa frakcja, która wprowadza nowy wątek, pomagamy im niezależnie od wybranej frakcji, ale gdy jesteśmy jako ich członek, to będziemy mieć linie zadań oraz zakończenie będzie jedno z dwóch, gdzie są dostępne 3 zakończenia. Czyli będąc w ich frakcji, nie możemy mieć jednego zakończenia, ale zależnie od naszych czynów zakończenie będzie jedno z dwóch dostępnych. Jeszcze mamy tu dodatkową lokację, która będzie dostępna tylko dla członka gildii. W tej lokacji będzie wielki las, który będzie opanowany przez orków, którzy przeszli przez góry i będziemy musieli rozwikłać zagadkę, jakim cudem oni znaleźli to miejsce. Jak w poprzednich frakcjach dla wojownika, mamy opcje gry pod zręczność lub siłę, ale tutaj niezależnie od tego mamy jedną nazwę gildii.

- Strażnik Świątynny lub Guru:
Frakcja, do której będzie najłatwiej dołączyć, gdyż wszyscy nas znają i dadzą nam tylko ze 3-4 zadań na ŚS czy Guru. Jako Członek Bractwa mamy kontakt z druidami i możemy dzięki temu mieć u niech różne bonusy, tak jak byśmy byli ich członkiem, czyli nauka kręgów magii, sprzedaż komponentów na runy, sprzedaż Lepszych mieczy itp. Gdy wypalimy dostateczną ilość bagiennego ziela, to będziemy mogli skontaktować się z samym śniącym i poznać jego historię, zamiary. Jako strażnik świątynny będziemy mogli poznać historię Pierwszego strażnika świątynnego, który został nim, miesiąc po założeniu bractwa, zadanie wiążące się z jego historią będzie bardzo trudne i trzymające w napięciu. Co rozdział Strażnik Świątynny ma do zakupu nowy miecz gildyjny u jednego z Gor Na oraz coraz to lepszą gildyjna zbroję, tak samo, jak guru co rozdział będzie miał nową runę oraz nową szatę.

Na razie to tyle, jeśli chodzi o Gildie. Jeśli coś jeszcze wymyślimy coś do gildii podczas tworzenia, to podzielimy się tym.

Na pewno nie zabraknie nowych, ocalałych znajomych, którzy przeżyli upadek bariery. Wszystkie nielogiczności z podstawowego gothica 2 noc kruka, zostaną zniwelowane dialogami bądź edycją mapy. Przykładem będzie inne ukształtowanie terenu Górniczej Doliny, które będzie poprawione przez kompletną ingerencję w zen świata. Nawet zrobimy to, co inni powiedzieli „Niemożliwe”, czyli Przywrócimy starą Górską fortecę i wydrążymy nową specjalną dziurę dla Pedrakhana. Polepszymy wątek piratów, gdzie w którymś rozdziale popłyniemy z nimi na poszukiwanie skarbów, gdy już naprawią statek. Wieża Xardasa w Khorinis nie będzie posiadała schodów, czyli będzie taka jak w G1. Będzie mocno podwyższony poziom trudności, jeśli się uda, to polepszymy AI potworów. Walki z jakimkolwiek bossem będą wymagające i nie będą oni łatwi jak normalne potwory. W Zatopionej wieży Xardasa w GD będzie brama magiczna, która wpuści cię tylko, jeśli będziesz miał ponad 300 punktów siły lub Zręczności i co najmniej 1000 życia.

To by było na tyle. Jeśli coś jeszcze dodamy, to będziemy to dopisywać, a jak na razie róbmy tego moda i niech Innos ma nas w swojej opiece. 

Przewidywany rok premiery:  2021


Autorzy:
Zertin -
Pomysłodawca projektu, skrypter, lvl designer, Grafik 3D i 2D, scenarzysta
MgDogg420 - Lvl Designer, Doradca, Twórca Map lokalizacyjnych.
SegohsPL -  Tester (Strażnicy/Gwardia Królewska)
<Miejsce Na Testera (Strażnicy/Paladyni)>
<Miejsce Na Testera (Najemnicy/Łowcy Smoków)>
<Miejsce Na Testera (Najemnicy/Łowcy Demonów)>
<Miejsce Na Testera (Nowicjusz/Mag Ognia)>
<Miejsce Na Testera (Nowicjusz Bractwa/Guru)>
<Miejsce Na Testera (Nowicjusz Bractwa/Strażnik Świątynny)>
<Miejsce Na Testera (Zielarz/Druid)>
<Miejsce Na Testera (Zielarz/Strażnik Natury)>


-----Planowane inne gildie zmieniające fabułę o 180 stopni-------
<Miejsce Na Testera (Podwładny Orków/Najemnik Orków)>
<Miejsce Na Testera (Nowicjusz mroku/Mag Mroku)>
<Miejsce Na Testera (Nowicjusz Mroku/Mroczny Wojownik)>

<Miejsce Na Scenarzystę>
<Miejsce Na Scenarzystę>
<Miejsce Na Scenarzystę>

SCREENY:

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now